Videograf Valentin Ion - STARTVIDEO

Interviu WEVA cu videograf-ul Valentin Ion - STARTVIDEO din București, România

0
Numărul de victorii în concur
0
Video-urile zilei
0
Alegerea editorilor
0
Numărul de victorii
în Batalia săptămânii
52
Punctajul total pentru 20
cele mai bune lucrări video
din ultimii doi ani
La portofoliu
Lucrezi singur sau ai o echipă? Spune-ne despre tine și studioul tău.
Lucram in echipa , suntem pasionati de video, lumina, camere,oameni, mergem oriunde in lume cu placere si entuziasm. Eu, Valentin Ion sunt cel ce a pus bazele echipei si singurul ce realizeaza editarea video. Avem un studio, intr-un orasel cochet si linistit la poalele Deltei Dunarii unde ne desfasuram activitatea creativa si nu numai. In studioul STARTVIDEO veti gasi un adevarat muzeu de camere foarte vechi foto si video care le pastrez si ma minunez de ele in fiecare zi.
De cît timp lucrați ca videograf? Unde lucrezi (birou sau Internet)?
In anul 2000 am pus prima data mana pe o camera video profesionala si de atunci nu ma mai despart de ea. 17 ani vechime :). Lucram la birou.
Cum a apărut ideea de a deveni un videograf?
A venit de la sine, pasiune, creativitate, dorinta de cunoastere, s-au legat toate si m-am format odata cu informatiile si tehnologia.
Care este partea ta preferată a muncii?În plus faţă de video, ce alte domenii de afaceri dezvoltati?
Detaliile si miscarea in cinematografie. Doar video si atat.
Ce parere aveti daca WEVA aduna cei mai buni colegi, ne va inbunatati munca si va ajuta videografia?
Sigur, este cel mai fain mediu de cunoastere si exprimare.
Ce părere aveţi de rezultatele WEVA Award?
Castigatorii nu au fost in ton cu conceptiile si abordarea mea personala, dar gusturile nu se discuta. Eu personal vad un clip bun, un clip care are lucruri gandite, chestii de finete, lumina buna si altele. Nu mi se pare normal pe un speech sa montezi niste cadre si gata. Mi se pare destul de basic si la indemana oricui sa faca asta. Daca vrem sa ne remarcam intr-un concurs trebuie sa venim cu chestii wow, sa ma intreb cum a facut asta, un sound de invidiat, nu cu chestii banale.
Doriţi să transmiteti ceva colegilor dumneavoastră?
Da, ca-i apreciez pentru creativitate, diversitate si performanta. Crestem si ne educam impreuna!
·786 revizuire·

Comentarii:

Numai utilizatorii inregistrati pot posta comentarii. Înregistrare sau Intra in contul tau